UN VE UNLU MAMULLER TEKNOLOJİSİ PROGRAMI 12. ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİSİ’NDE


Her yıl düzenlenen ‘Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu, 12. Uluslararası Kongre ve Sergisi’, “Global Ticaret ve Değirmen Teknolojileri” konulu toplantısını 31 Mart – 3 Nisan 2016 tarihlerinde Sueno Deluxe Hotel Belek Antalya ‘da düzenlediği bir organizasyonla gerçekleştirdi.

Dilin Türkçe, İngilizce ve Rusça olduğu kongrede un sanayicileri, tüccarları, tedarikçileri, değirmen makinecileri, ekmek ve fırıncılık mamulleri üreticileri, kamu ve özel sektörden akademisyenler bir araya geldi. 800 den fazla ulusal ve uluslararası delegenin ağırlandığı ve 70 sergi alanının yer aldığı büyük bir organizasyon gerçekleştirildi.

Güncel konuların masaya yatırıldığı kongrede, Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programı öğretim elemanları ve öğrencileri de sergi alanında yer aldı. Gıda İşleme Bölümü, Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hatice Pekmez, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programı’nın tanıtımını yaptığı kongrede, üniversite-sanayi işbirliği ekseninde un sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman yetiştirme hususunda uygulamalı eğitim ve öğretimin önemine değinerek mevcut programın altyapısı, amaçları ve avantajları hakkında sunumunu gerçekleştirdi. Un ve Unlu Mamuller Teknoloji Programı’ndan mezunlara sağlanan burs desteği ve iş imkanına vurgu yapan Yrd. Doç. Dr. Hatice Pekmez, TUSAF üyelerine eğitime verdikleri destek için teşekkürlerini iletti. TUSAF Yönetim Kurulu Başkanı E. Günhan Ulusoy’un Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu MYO Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programı adına Hatıra Ormanı’na 500 adet fidanın bağışlandığı sertifikanın takdimiyle kongre sona erdi.