UN VE UNLU MAMULLER TEKNOLOJİSİ PROGRAMI UN SEKTÖRÜNÜN TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU


14 Mayıs 2016 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programı öğretim elemanları ile un sektör temsilcileri değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Gaziantep Ticaret Borsası’nın (GTB)  ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, GTB Meclis Başkanı Selami Memiş, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu,  Gaziantep Üniversitesi Naci Topcuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Tekin, Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği (GUSAD) Başkanı Erhan Özmen, Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu (MBTG) Başkanı Surur Aydın, Bulgur Sanayicileri Derneği (BULSAD) Başkanı Bekir Dayıoğlu ve çok sayıda sektör temsilcileri katıldı. 

Toplantıda, GAÜN Naci Topcuoğlu Meslek Yüksekokulu, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programı ile un sanayicileri arasında ortak yapılabilecek çalışmalar ele alındı. Üniversite-sanayi işbirliğinin un sektörüne sağlayacağı katkıların dile getirildiği değerlendirme toplantısında ayrıca, bu programdaki öğrencilerin sektörün beklentileri doğrultusunda mezun olabilmesi için neler yapılabileceği, iş bulma imkanları ve öğrenim süreleri boyunca burs sağlanması konularında çeşitli istişareler de yapıldı.